لوله پلی اتیلن | تولید و پخش انواع لوله PE pipe

امروزه مصرف پلاستیک به حداکثر خود در اجتماع رسیده است و پلی اتیلن هم در این میان به دلیل داشتن برخی خواص و ویژگی ها، جایگاه ویژه ای پیدا کرده است.

لوله پلی اتیلن چیست؟

لوله های پلی اتیلن که با نام انحصاری PE در بین مردم شناخته شده است. این لوله ها غریب به ۱۰۰ سال عمر می کنند و هزینه ی دفن این لوله ها که بخش کثیری از هزینه ی آن را به خود اختصاص می دهد را کاهش دهد.

لوله های پلی اتیلنی در گریدهای مختلف تولید می شوند از جمله گرید  PE 80  و  PE 100 می باشند.

لوله پلی اتیلن درجه یک و درجه دو

 

لوله های پلی اتیلن به خاطر مواد سازنده شان دارای یک سری مزایا و خواص هستند که باعث محبوبیت این لوله ها می شوند. همانطور که از نام این محصول پیداست، مواد سازنده  ی این لوله ها پلی اتیلن می باشد. لوله های پلی اتیلن دارای کیفیت مناسبی می باشند و قابل اطمینان در اتصالات می باشد. لوله های پلی اتیلن بارگیری و حمل و نقلشان آسان است ، وزن نسبتا کم و نصبشان سریع و آسان است.

این لوله ها در چندین سال اخیر توانسته جایگزین بسیار مناسبی برای سایر لوله ها از جمله لوله های فلزیی ،PVC ، GRP و چدنی از جهت استحکام و دوام باشد. به طوریکه مجریان پروژه ها با وجود برخی دردسرها برای جایگزینی لوله های پلی اتیلن با دیگر لوله ها که کیفیت و استحکام کمتر را برخوردارند، اما حاضر به متحمل شدن این دردسرها و تعویض و جایگزینی این لوله ها به جای لوله های بی کیفیت قبلی می شوند.

 

امروزه از لوله کشی های پلی اتیلن در پروژه های سیستم های اتش نشانی ، پروژه های انتقال فشار قوی آب و آبیرای گیاهان ، آبیاری باغات و باغچه ها ، استفاده در آبیاری قطره ای ، آبیاری بارانی حتی فاضلاب شهری و صنعتی  و انتقال گاز و کاورینگ کابل و … در پروژه های بزرگ استفاده می شود.

تولید و پخش لوله پلی اتیلن درجه 1 و درجه 2

دیگر مزایای لوله های پلی اتیلن

  • در برابر ضربه بسیار مقاوم هستند
  • در برابر ساییدگی مقاوم است
  • مقاومت بسیار بالایی در مقابل مواد شیمیایی دارد
  • به راحتی اتصال می پذیزد
  • انعطاف بالایی دارد
  • دارای اتصالات متنوع می باشد.

 

این مواد با چگالی بالا با موادی به نام HDPE ساخته می شوند که از خانواده ی گرما نرم ها یا ترموپلاستیک ها هستند که باعث می شود دوام بسیار بالایی پیدا کنند و مقاومت این مواد شیمیایی در برابر استرس محیطی در مراجع علمی به اثبات رسیده است.

مواد پلی اتیلنی که مواد اولیه ی سازنده ی لوله های پلی اتیلن را تشکیل می دهد تفاوت بسیاری با مواد سازنده ی سایر محصولات دارد، چه بسا همین موضوع باعث خاص شدن لوله های پلی اتیلن می شود.

با توجه به توضیحات ارائه شده شما می توانید از انتخاب این نوع لوله اطمینان حاصل کنید.

اما این کار، کار حساسی می باشد و در هنگام خرید لازم است دقت کنید و با اطلاعات کافی به خرید بروید و با جزئیات این نوع لوله آشنا باشیدو قبل از خرید حتما با مطالعه کافی جلو بروید.

ایران آبرسان به شما  در زمینه ی مشاوره و دادن اطلاعات کافی کمک می کند و بین محصولات ، بهترین محصولات را به شما معرفی می کند.